Baza Zbożowa


O nas

Baza Zbożowa - to miejsce poszukiwań artystycznych, dla młodzieży utalentowanej z wszystkich dziedzin sztuki, odnajdującej się w  warunkach nieograniczonych czasem i  przestrzenią artystyczną.
To miejscekonfrontacji artystycznej pomiędzy młodymi a dojrzałymi artystami, to wreszcie miejsce w którym każdy ponosi odpowiedzialność za siebie i za swoje działania, w ramachustalonego regulaminu.
 
Baza Zbożowa to aktualnie siedziba 6 organizacji pozarządowych działających w zakresie kultury niezależnej, które odnalazły swoje miejsce do działań artystycznych po wielu miesiącach, a nawet latach poszukiwań. Ale także miejsce dla grup nieformalnych i artystów, lub zespołów indywidualnych.
 
Baza Zbożowa jest jedynym w Polsce miejscem, gdzie ideą jest tworzenie eksperymentalnego centrum kultury niezależnej i alternatywnej na zasadach ustalonych przez i razem z młodymi  twórcami.
 
Od chwili rozpoczęcia działalności Bazę Zbożową odwiedziło ponad 30 000 osób, a na co dzień w ciągu roku  działa ok. 600.

Organizowane przez Bazę Zbożową przedsięwzięcia kulturalne cieszą się dużym uznaniem wśród ludzi kultury, przede wszystkim ze względu na  charakter miejsca.
Możliwości adaptacyjno-aranżacyjne przestrzeni sprawiają, że każdy projekt ma swój odrębny charakter, co pozwala każdorazowo stworzyć niepowtarzalny klimat artystyczny.
 
W Bazie Zbożowej od ponad pięciu lat prowadzone są  całoroczne, bezpłatne działania warsztatowe z zakresu muzyki, teatru, plastyki, filmu i fotografii, skierowane do młodzieży w wieku 15-25 lat.
Warsztaty prowadzone są przez siedem dni w tygodniu i umożliwiają młodym artystom rozwijać nie tylko swoje zainteresowania artystyczne, ale także pobudzają do kreatywności i rozwijania umiejętności artystycznych.
 

 

Kalendarz wydarzeń