Baza Zbożowa

Spotkanie z Martyną Śmiech, autorką tomiku poetyckiego "Sztuko, oddychaj"07.04.2024

Zapraszamy na spotkanie z Martyną Śmiech, autorką tomiku poetyckiego "Sztuko, oddychaj", które odbędzie się 7 kwietnia o godz. 17.00 w Klubie Kotłownia w Bazie Zbożowej.

Martyna Śmiech to młoda poetka z Kielc, absolwentka filologii polskiej ze specjalnością nauczycielską Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodnicząca grupy Literackie Światło Młodych działającej przy Związku Literatów Polskich Oddział w Kielcach, laureatka licznych konkursów poetyckich. Jej twórczość stanowi przepełniona intymnością i wrażliwością poezja osobista i kobieca, która w mediach społecznościowych dociera obecnie do kilku tysięcy odbiorców. Na początku 2020 r., w wyniku współpracy z miesięcznikiem Kreatywni, wydała swój debiutancki tom pt. 365. Sztuko, oddychaj to jej druga publikacja, która, jak sama mówi, jest dziełem powstałym w skomplikowanym procesie poszukiwania przez młodą kobietę własnego ja w zawiłości świata.

“Tryptyk Martyny Śmiech (...) nie powinien ujść uwadze miłośników poetyckich wzruszeń. Trzy rozdziały – Wrażliwostki, Codziennostki i Miłostki to pieszczotliwy charakter wypowiedzi, beztroski i delikatności. Podkreślają przede wszystkim ciepłe i serdeczne relacje z ludźmi.”


Anna Zielińska-Brudek
Prezes Związku Literatów Polskich
Oddział w Kielcach

Kalendarz wydarzeń