Baza Zbożowa

O nas
Stowarzyszenie Artystyczne Teatr "Ecce Homo"

Stowarzyszenie Artystyczne Teatr „Ecce Homo” [pokój 7]

Stowarzyszenie Artystyczne Teatr "Ecce Homo" powstał w 1996 roku z inicjatywy nieżyjącego już artysty plastyka, animatora kultury, dyrektora Państwowych Szkół Plastycznych - Tadeusza Maja. Od 2000 roku kieruje nim Anna Kantyka-Grela

Do 2006r. teatr poruszał się głównie w formule performance, która łączyla wszelkie dziedziny sztuki (plastyka, muzyka, tekst i ruch) tworząc własną ekspresję i własny język artystyczny.

Teatr tworzą ludzie młodzi - uczniowie szkół średnich, studenci i absolwenci. Do tej pory zostało zrealizowanych 38 spektakli,z których ponad połowa na stałe wpisana jest do repertuaru Teatru.

Stowarzyszenie prowadzi także działalność studyjną i warsztatową. W ciągu 16 lat swojej działalności przygotowało do dalszej edukacji artystycznej ok. 120 osób. Obecnie są to studenci Akademii Teatralnych, Studiów Wokalnych, Choreograficznych, Akademii Sztuk Pięknych i Produkcji Filmowej.  Od początku swojej działalności prowadzi całoroczne, bezpłatne dla uczestników warsztaty za zakresu edukacji teatralnej.

Od 2006r. Ecce Homo wykonał zwrot w stronę teatru słowa i literatury, opartego na akcji. Adaptuje na swoje potrzeby Moliera, Manna i Sołżenicyna, Dostojewskiego, pod opieką reżyserską Marcina Bortkiewicza -absolwenta Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy i słupskiego reżysera Stanislawa Miedziewskiego.

Odrębność twórcza zostaje zauważana i wielokrotnie potwierdzana nagrodami, wyróżnieniami i zaproszeniami na liczące się w kraju festiwale sztuki.
Stowarzysznie jest inicjatorem i organizatorem Przeglądu Teatrów Alternatywnych, który w tym roku miał swoją 12 edycję. 

 

http://www.eccehomo.pl/

Kalendarz wydarzeń