Baza Zbożowa

Klub "Kotłownia", 19.12.14 g.20.00" Reggae na święta czyli WOLNI LUDZIE & ADHDUB". Wstęp wolny.18.12.2014

Klub "Kotłownia", 19.12.14 g.20.00" Reggae na święta czyli WOLNI LUDZIE & ADHDUB". Wstęp wolny.


"Wolni Ludzie" zespół powstał wiosną tego roku. Tworzą go znani kieleccy muzycy, którzy zasmuceni brakiem sceny reggae w stolicy Gór Świętokrzyskich postanowili to zmienić . Grupa gra muzykę w stylu reggae. Mają na swym koncie liczne koncerty.

Obecnie zespół przygotowuje się do nagrania pierwszej płyty. Grupę tworzą: Kamil Sewerzyński - wokal, Piotr "Funek" Fuczyk- perkusja, Marek "Diabeł" Gawęcki- bas, Michał Mazur-gitara, Kuba Mazur- instr.perkusyjne , Łukasz Fiałkowski - instr.perkusyjne, Oskar Wilman-gitara.

Reggaowa Obecność Muzyczna "ADHDUB"- Grupa istnieje od 2006 roki. Powstała w klubie młodzieżowym "Wolna Strefa". Początkowo była to kapela mająca charakter kształcenia młodych, zdolnych, grających na różnych instrumentach i śpiewających ludzi. Stopniowo grupa przeobrażała się w profesjonalny zespół
grający muzykę spod znaku reggae. Grupa w swoim dorobku ma liczne nagrody m.in III miejsce na Festiwalu Muzyki Reggae w Kielcach 2007, Laureat "Scyzoryka 2009" w kategorii muzyka alternatywna. I nagroda w konkursie "Scena dla Ciebie" org. przez KCK.

W 2010 roku ADHDUB nagrał album pt. "Czas". Przez grupę na przestrzeni czasu przewinęło się kilkunastu muzyków. Wielką stratą i smutkiem dla kapeli była śmierć Katarzyny "Trombki" Mazurkiewicz ( zm.2008 roku), która była motorem napędowym zespołu. Grupa obecnie reaktywowała się po niemal dwuletniej przerwie w mocno zmienionym składzie. Z dawnego składu w ADHDUB pozostał: Piotr Krzemiński - gitara, wokal (Ankh, Almanah), oraz Kuba Kozioł-Bas.

Nowymi członkami są: grający w tej sytuacji artystycznej na gitarze młody perkusista Jan Krzemiński ("Gurza Siltrip", "Hilary Mala", "Ankh") oraz Michał Zapała wyjątkowo jako perkusista (obecnie "Hilary Mala", ex-"Menomini").

Kalendarz wydarzeń