Baza Zbożowa

Spotkanie z Tomaszem Kozłowskim - pisarzem, fotografikiem, poetą26.08.2023

Spotkanie z Tomaszem Kozłowskim - pisarzem, fotografikiem, poetą
26 sierpnia w klubie Kotłownia na terenie Bazy Zbożowej odbyło się spotkanie z Tomaszem Kozłowski; pisarzem, fotografikiem, poetą. Artysta opowiadał o swoich pracach, dokonaniach, objaśnił motto spotkania: "To było, To jest, To będzie".
A chodzi o poszczególne dokonania literackie - książek już wydanych: Remedium, Salvator, książek czekających wydawcy: Ostium, Aldona 1846 oraz będących, jak sam to określił, "pod piórem", są to: Larva i fabularyzowana biografia kieleckiejmalarki Jadwigi Trzcińskiej.
Spotkanie poprowadziła Ewa Lubacz, aktorka teatru Kubuś a zarazem odtwórczyni postaci Trzcińskiej w monodramie "Ciotka wieża". Pani Ewa recytowała nieznane wiersze malarki oraz czytała fragmenty prozy bohatera spotkania.
Całemu spotkaniu towarzyszyły prace fotograficzne Tomasza Kozłowskiego; najciekawsze fotogramy z wystaw "Aktorzy teatru", "Wrocławskie podwórka" oraz ciekawe grafiki cyfrowe w tym akty i portrety znanych piosenkarzy. Prace były rozwieszone na balkonie klubu nadając wnętrzu kameralnego klimatu.
Blisko półtoragodzinne spotkanie było zajmującą "wycieczką" po meandrach powstawania powieści, opowiadań, okraszone zabawnymi historyjkami jakie przydarzyły się autorowi. Na finał autor odczytał kilka swoich wierszy i fraszek.
Bardzo pozytywnie o twórczości literackiej pana Tomasza wypowiedziała się poetka i pisarka Barbara Wrońska, która wraz z mężem, wracającym do pełni sił po ciężkiej chorobie gościli na spotkaniu.
Polecamy, dostępne na portalach książkowych pozycje Remedium i Salvator i z niecierpliwością czekamy na nowe historie z gatunku paintfantasy jak o swoich opowiadaniach mówi Tomasz Kozłowski.

Kalendarz wydarzeń