Baza Zbożowa

Próby zespołu muzycznego Brainwashed25.01.2020

Przeważnie próby zespółów w godzinach 18-22 w soboty i niedziele 8-10. Ponadto w tygodniu ćwiczenia pojedynczych członków zespołów. W godzinach od 14-20.

 

Brainwashed przez niemal 10 lat istnienia zagrał szereg koncertów u boku zespołów takich jak: Hirax, Assassin, Proletaryat, Corruption, Kat, Hunter, Frontside, Al Sirat, Ksu, Thy Disease, Hedfirst, Atrophia Red Sun, Abyss, Totem, Whorehouse, Mutilation, Crionics, Retribution, Necropsy, Sunrise, Eternal Tear i wiele innych, jak również został doceniony przez jurorów i publiczność lokalnych przeglądów muzycznych, zdobywając pierwsze miejsca, nagrody publiczności oraz wyróżnienia dla poszczególnych muzyków na m.in. Świętokszyskim Przeglądzie Rockowym oraz Muzycznych Scyzorykach.

Początek istnienia zespołu datuje się na 2003 r. Powstał z inicjatywy Tomasza „Teścia” Chmielewskiego i Adama Wojnowskiego, do których dołączyli Dariusz „Bonzo” Biskupski, Szymon „Szymson” Solnica i Mariusz „Maniek” Krogulec. W tym składzie zespół po zagraniu kilku koncertów nagrał swój pierwszy materiał zatytułowany „Brain Damage”, płyta ukazała się nakładem wytwórni Old Temple jako split z zespołem Vedonist. Płyta została przyjęta pozytywnie przez publiczność i liczne metalowe ziny. Zespół zaczął odnosić coraz to większe sukcesy, lecz rozwój zespołu zahamowały problemy kadrowe.

Po licznych perturbacjach związanych ze zmianami w składzie zespołu w 2010 roku do grupy dołączył nowy perkusista, dzięki czemu skład się ustabilizował, zaczął regularnie koncertować. Zespół w tym składzie przetrwał do lipca 2013 roku. Od tej chwili, po kolejnej roszadzie w składzie dołączył do nas nowy perkusista - Łukasz "LynX" Pacan, z którym współpraca od początku przynosi świetne efekty. Zespół pracuje właśnie nad nowym krążkiem i szykuje się do grania kolejnych koncertów.. Obecny skład zespołu stanowią: Dariusz „Bonzo” Biskupski (wokal), Tomasz „Teść” Chmielewski (gitara, wokal), Paweł „Bocz” Kuziel (gitara, wokal), Jakub „Taśny” Słowik (bas), Mateusz „Matti" Woźniak (bas) i Łukasz "LynX" Pacan (bębny).

W 2011 nagrana została nowa płyta, zatytułowana "Wrecked", będąca pierwszym, pełnowymiarowym albumem zespołu, od początku otrzymując pozytywne reakcje. Aktualnie zespół intensywnie koncertuje i poszukuje profesjonalnego wydawcy.
W międzyczasie 14 lutego 2016 roku zespół wydał drugą płytę pt. "Reasons to go insane".

Kanał Youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCDS2LxRGh5xv9oLPzy--0-Q

Kalendarz wydarzeń