Baza Zbożowa

Greger Garage - Klub Kotłownia (13 lutego 2015 godz.20.00)12.02.2015

Zespół powstał z inicjatywy gitarzysty Przemka Gregera i perkusisty Norberta Brychta. Wkrótce do składu zaproszeni zostali trębacz Antoni Gralak(m.in. Tie Break, Graal, YeShe), grający na instrumentach perkusyjnych Zbyszek Brysiak (m.in. Tie Break, Stanisław Soyka band) oraz basista Mario Matysek (m.in. Kinior Sky Orkestra, Wzgórze Ya-Pa 3). Skład ten pod nazwą Hot Asterix zagrał cykl charytatywnych koncertów „Muzycy na dachu świata”, na rzecz okupowanego Tybetu. Skład formacji ewoluował. Na perkusji Norberta Brychta zastąpił Andrzej Rajski (m.in. Automatik, Kinior Sky Orchestra, Graal, Trebunie - Tutki). W projekcie pojawili się również saksofoniści: Mateusz Pospieszalski (m.in. Tie Break, Voo Voo) wraz z synem Markiem (m.in. Wojtek Mazolewski Quintet, Power Of The Horns). Zespół zagrał szereg koncertów w polskich klubach, a także w Petersburgu w ramach akcji „Wolny Tybet”, oraz na festiwalu Memorial to Miles Davis.Od początku istnienia zespołu jego liderem i kompozytorem wszystkich utworów jest gitarzysta Przemek Greger. Na co dzień grający w zespole Stanisława Sojki, współpracował i nagrywał m. in. z Mateuszem Pospieszalskim, zespołami Plastic Bag, Tam Tam Project, Graal, Rajd Maszyn, Protoplazma. Prowadził również wspólnie z Jackiem Partyką ze Studia Komputerowego Muzyki Elektronicznej Akademii Muzycznej w Łodzi, projekt Klong. Wystąpił w zespole Nicka Cave'a, podczas niezapomnianego koncertu tego artysty, który odbył się w 1999 roku we Wrocławiu w ramach Festiwalu Piosenki Aktorskiej.

Przyszedł czas na nowy projekt:
Greger Garage. Tym razem z Przemkiem zagrają: Antoni Gralak na gitarze basowej (m.in. Tie Break, Graal, YeShe), Kuba Sojka na perkusji (m.in. Stanisław Soyka band, Rajd Maszyn, Nic Innego) oraz Rafał Gęborek na trąbce (m.in. Soyka sextet+, Hasarapasa Orkiestra Świętokrzyska, Kinior Sky Orkiestra).

"Niebywały kolorysta z podziemia jazzowego w Łodzi" - tak o Przemku Gregerze mówi Stanisław Soyka i nie ma w tym żadnej przesady. . Propozycja artystyczna Jego zespołu jest rozległa, muzycy poruszają się swobodnie w stylistyce jazzu, rocka, ambientu, drum'n'basu oraz eksperymentu elektronicznego.
Integralną częścią koncertu jest projekcja multimedialna prac rysunkowych Przemka Gregera.

Kalendarz wydarzeń