Baza Zbożowa

Otwarcie wystawy UNDERGROUND 2 autorstwa studentów Instytut Sztuk Wizualnych UJK17.05.2024

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy UNDERGROUND 2 autorstwa studentów Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
17 maja, godz. 17:00
Miejsce: Galeria Lakiernia, OPT Baza Zbożowa, Kielce
Czas trwania wystawy 17 -31 maja 2024
UNDERGROUND 2 to kolejna edycja wydarzenia realizowanego przez studentów Instytutu Sztuk Wizualnych UJK w Galerii Lakiernia w Bazie Zbożowej. Wykonane w różnych technikach i konwencjach twórczych prace plastyczne zaprezentowane na wystawie w Galerii Lakiernia dotykają tematu przewodniego w sposób zindywidualizowany i nieoczywisty. Uczestnicy projektu w sztuce undergroundowej odnaleźli inspirację dla własnych poszukiwań twórczych. Projekt jest pretekstem do ponownego zastanowienia się nad wzajemnym oddziaływaniem sztuki alternatywnej i mainstreamu, twórczości amatorskiej i sztuki wysokiej.
Postanowiliśmy nadać wydarzeniu formę cykliczną, by co roku szukać nowych form wypowiedzi wokół tego szerokiego tematu. Niektórzy studenci zdecydowali się na kontynuację cykli rozpoczętych podczas ubiegłorocznej edycji wystawy, pozostali zaprezentowali prace ukazujące zupełnie nowy obszar ich zainteresowań.
Uczestnikami i organizatorami wydarzenia są studenci Instytutu Sztuk Wizualnych UJK, członkowie SKNI „Flow”. Kuratorką wystawy jest dr Alicja Wieczorek, opiekunka Studenckiego Koła Naukowego Ilustracji. W projekcie poza członkami koła ilustracji wzięli również udział członkowie koła plakatu prowadzonego przez dr Rafała Urbańskiego. Prace malarskie Damiana Bisikiewicza zostały zrealizowane w pracowni prof. Urszuli Ślusarczyk.

Kalendarz wydarzeń