Baza Zbożowa

Zodiak - Rogoziński - wystawa od 16 grudnia 2022 (wernisaż)16.12.2022

Wernisaż 16 grudnia 2022, godzina 19.00, Galeria Lakiernia w Bazie Zbożowej

16.12.2022-13.01.2023
Galeria Lakiernia, Baza Zbożowa

Wernisaż: 16.12.2022, godzina 19.00

Wydarzenie fb: https://www.facebook.com/events/s/zodiak-wernisaz-wystawy-malars/683232426453695/

UWAGA: Galeria Lakiernia w Bazie Zbożowej ma charakter mocno industrialny - pomieszczenie nie jest ogrzewane, polecamy typowo zimowy outfit!

O wystawie:
ZODIAK to cykl trzynastu prac inspirowany gwiazdozbiorami astrologicznymi i ich symboliką w odniesieniu do pór roku i żywiołów. Zwierzyniec niebieski został okiełznany  ramami malarstwa cyfrowego. Za pomocną energicznej kreski, gry świateł i cieni dynamiczne postacie zatrzymano w ruchu. Każda z prac pokazuje fascynację autora turpizmem, destrukcją i rozkładem powłoki cielesnej, która odkrywa drzemiące pod nią demoniczne wnętrze. Personifikacje i zwierzęta-fantasmagorie okryte są odcieniami szarości. Każdy znak zodiaku ma swój indywidualny sznyt, czasem nacisk położony jest na towarzyszące mu atrybuty jednak sprawne zastosowanie mieszanki pierwiastków pierwotnego, zwierzęcego, męskiego i kobiecego oraz szczypta wibrującego niepokoju sprawiają, że cykl stanowi spójną i harmonijną całość.

O autorze:
Jakub Rogoziński: Absolwent kieleckiego "Plastyka" i Instytutu Sztuk Pięknych na UJK. Z wykształcenia rzeźbiarz z zacięciem do fotografii, grafiki komputerowej i montażu. W swoich pracach rzeźbiarskich fascynują go mnogość możliwości wynikająca z łączenia różnorodnych materiałów i ruch. Fotografuje otaczającą rzeczywistość taką jaką ją zastał, czasami ulotne pejzaże, czasami zamki, pałace a nawet rudery. Prace z dziedziny malarstwa cyfrowego wyrafinowaną acz stanowczą kreską pokazują jego fascynację astronomią. Wielki miłośnik kotów, Beskidzkich szlaków i krupniku.

Więcej o autorze:
IG: www.instagram.com/rogozinski_design
FB: www.facebook.com/Rogozinski.design


Kalendarz wydarzeń