Baza Zbożowa

BZ w Mediach
Przegląd teatrów alternatywnych, czyli osiem spektakli na Bazie Zbożowej (Gazeta Wyborcza, 13 listopada 2015)

Po raz piętnasty do Kielc przyjadą najlepsze polskie teatry alternatywne. Przez weekend w Bazie Zbożowej będzie można zobaczyć spektakle zespołów, które nieprędko wrócą znów do stolicy Świętokrzyskiego.


A jak alternatywa, to i mieszanina najróżniejszych form przekazu, stylistyk i ekspresji. Impreza rozpocznie się w piątek. Tego dnia widzowie obejrzą dwa spektakle, w tym premierowo (o godz. 19.30) "Wieczór ekscentryczny" gospodarza przeglądu, kieleckiego Teatru Ecce Homo. Reżyseruje go Marcin Bortkiewicz, od lat z kielczanami współpracujący wybitny reżyser nie tylko teatralny, ale i filmowy. "Wieczór..." to sztuka utrzymana w duchu Witkacego, właściwie zabawa w teatr. "Każdy, czy to pijany, czy trzeźwy, będzie mógł wystąpić i powiedzieć, co mu ślina na język przyniesie. Tak jak chciał Witkacy, będzie to krótkie i intensywne, pełne improwizacji i sytuacji z życia wziętych" - charakteryzują spektakl autorzy.

...

Jakub Wątor

Cały artykuł: http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,35254,19176999,przeglad-teatrow-alternatywnych-czyli-osiem-spektakli-na-bazie.html

Kalendarz wydarzeń