Baza Zbożowa

BZ w Mediach
Pamięci ofiar Holocaustu. III Kieleckie Reminiscencje Teatralne (Gazeta Wyborcza, 26 stycznia 2014)

Spektakle i wernisaż wystawy fotografii złożą się na III Kieleckie Reminiscencje Teatralne, którymi Teatr Zbożowy Fundacji Studio TM uczci przypadający na poniedziałek Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu.
W Bazie Zbożowej widzowie zobaczą spektakl Moniki Siary z Jarosławia "Na zawsze" według Romy Ligockiej i Lewisa Carrolla na podstawie scenariusza i w reżyserii Pawła Sroki. Natomiast adepci Teatru Zbożowego pokażą performance "Przez Dolinę Cieni" według wspomnień Żydówki z Bodzentyna Goldie Szachter.

W programie znalazł się też wernisaż wystawy "Żydzi wrócili" dedykowany rodzinie Ulmów. Jest ona pokłosiem warsztatów fotografii otworkowej, podczas których młodzi kielczanie uczyli się, jak robić zdjęcia aparatami zrobionymi z puszek, a potem je wywoływali. - Fotografia cyfrowa jest codziennością, a my chcieliśmy wrócić do alchemii światłoczułego obrazu, który jest sztuką - mówi Artur Anyż z fundacji. Młodzi aktorzy Teatru Zbożowego wcielili się w postacie przedwojennych Żydów, plenerem były kieleckie ulice.

...

Agnieszka Gołębiowska

Cały artykuł: http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,35254,15324411,Pamieci_ofiar_Holocaustu__III_Kieleckie_Reminiscencje.html

Kalendarz wydarzeń