Baza Zbożowa

BZ w Mediach
Podsumowanie projektu Evanascence w Kielcach (Echo Dnia, 17 lipca 2015)

W czwartkowy wieczór w Bazie Zbożowej w Kielcach odbył się spektakl, w którym wzięła udział młodzież różnych narodowości. Przedstawienie było podsumowaniem tygodniowych warsztatów, wycieczek i owocnych spotkań z lokalnymi działaczami. Tematem było przemijanie, które zainspirowało uczestników.
Spektakl został wyreżyserowany przez Dorotę i Artura Anyżów z teatru Ecce Homo. Do przedstawienia przygotowywano się jeszcze przed przyjazdem do Polski. Każdy kraj biorący udział w projekcie miał za zadanie stworzyć własne pomysły na przedstawienie tematu przemijania. Wszystko złączono w jeden, niekonwencjonalny spektakl. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć przedstawienie w ojczystych językach młodych aktorów, co było niemałym zaskoczeniem. Młodzież śpiewała, tańczyła, prezentowała akrobatyczne umiejętności.
Spektakl był częścią tygodniowego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Oczy Szeroko Otwarte w ramach Erasmus+. Tematem było przemijanie. - Problem niżu demograficznego dotyka w tej chwili cała Europę. Chcieliśmy zwrócić uwagę na ten problem młodzieży, a także przekonać ich, że życie po 80-ce wcale nie musi być mało atrakcyjne - mówi Kama Kępczyńska-Kaleta, koordynatorka projektu.
...
Reszta artykułu: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/podsumowanie-projektu-evanascence-w-kielcach-zdjecia/ar/8146630#wiadomosci

Kalendarz wydarzeń