Baza Zbożowa

BZ w Mediach
10 lat Bazy Zbożowej. Święto trwa dwa dni (Naszemiasto.pl, 10 kwietnia 2016)

Wernisaż wystawy fotograficznej Marcina Michalskiego „Na scenie” oraz spektakl Teatru Ecce Homo „Wybraniec” rozpoczęły w piątek dwudniowe obchody 10 lat istnienia Bazy Zbożowej.

Oglądający zdjęcia Marcina mieli wrażenie, że z tych fotografii niemalże słychać muzykę. Natomiast zaprezentowany przez Ecce Homo spektakl był tym samym, który po raz pierwszy wystawiono w starej spawalni samochodowej bazy w maju 2007 roku. Teatr bowiem, podobnie jak wiele innych zespołów Kieleckiej Federacji Stowarzyszeń Kulturoznawczych „Baza Zbożowa” znalazł warunki do prób i występów w pustostanie po dawnej bazie milicji i ZOMO i warsztatach samochodowych przy ulicy Zbożowej.

Kolejnymi wydarzeniami pierwszego dnia jubileuszu były: wernisaż wystawy Stowarzyszenia Twórczego „Zenit” oraz koncerty zespołu Tacy Sami, Aversja, Wolni Ludzie i występ kabaretu „Bez próby”.

Na sobotę zaplanowano warsztaty fotograficzne i ceramiczne wraz z kiermaszem prac, ściankę wspinaczkową, zawody modeli sterowanych oraz kolejne koncerty w klubie „Kotłownia”: Strefa Ciszy i dolDrums, A.P.-Blues a na finał zagra zespół Mafia.

Krzysztof Krogulec

więcej: http://kielce.naszemiasto.pl/artykul/10-lat-bazy-zbozowej-swieto-trwa-dwa-dni,3707494,artgal,t,id,tm.html

 

Kalendarz wydarzeń