Baza Zbożowa

BZ w Mediach
Gala Historical Fight w Kielcach: Walczyli w klatce, polała się krew! (Echo Dnia, 09 czerwca 2018)

Kielecka gala Historical Fight Challenge to pierwsze takie wydarzenie w Polsce. W klatce (oktagonie) zmierzyli się zawodnicy, którzy walczyli białą bronią. W klatce iskrzyło - dosłownie! To był pełen emocji pokaz historycznych sztuk walki.

Trzaskały szable i miecze, w ruch poszły pałki. Popis dali także zawodnicy Muay Thai. - Walka rzeczywiście wyglądała brutalnie, niektórzy nawet nie spodziewali się aż tyle krwi - mówi Cezary Mieleniewski, prezes Stowarzyszenia Szermierka Kielce, organizator wydarzenia. - W przypadku innych starć, obrażenia nie były widoczne, ale zapewniam, że było sporo sińców. Na szczęście nie doszło do żadnego poważnego urazu - informuje organizator.

W klatce walczyło w sumie 16 zawodników, wśród nich rycerze, którzy w Europie zdobywają złote medale. Jak zapowiadają organizatorzy, za kilka miesięcy planują zorganizować podobną, ale większą i bardziej widowiskową galę.

Anna Bilska

więcej: http://kielce.naszemiasto.pl/artykul/gala-historical-fight-w-kielcach-walczyli-w-klatce-polala,4682043,artgal,t,id,tm.html

Kalendarz wydarzeń