O nas
Ośrodek Inicjatyw Twórczych „Piekarnia” [pokój 1]

Zespół filmowy „Grupa Wsparcia” zawiązał sie w ramach letnich warsztatów filmowych w Bazie Zbożowej. Prowadzone przez Dominika Rakoczego spotkania stały się dla nas początkiem wielu przygód z kamerą. Współpracowaliśmy z krakowskim artysta Kubą Palaczem, tworząc krótki materiał filmowy na podstawie jego sztuki pt. „Dzieci Energii”.Materiał ten pokazano na Orange Film Festival w Krakowie. Kilku z nas podjęło współpracę z Telewizją Kablową Kielce jako operatorzy. Działamy w Ośrodku Inicjatyw Twórczych „Piekarnia” na Bazie Zbożowej. Widujemy się co sobotę o 11.


Kielecka Szkoła Jazdy [pokój 5]

Powołana przez Fundację Liroy Bank szkoła ma na celu zbieranie utalentowanych młodych ludzi i pomaganie im w starcie w branży muzycznej i nie tylko. Wszyscy młodzi artyści mogą zkorzystać z miejsca jakim dysponuje Baza aby poszerzac swoje umiejętności.


Stowarzyszenie Artystyczne Teatr „Ecce Homo” [pokój 7]
TEATR ECCE HOMO powstał  14 lat temu z inicjatywy nieżyjącego już artysty plastyka,  ówczesnego dyrektora Państwowych Szkół Plastycznych – Tadeusza Maja.
Od początku istnienia menagerem i opiekunem artystycznym zespolu jest Anna Kantyka- Grela.
Teatr tworzą glównie ludzie młodzi – uczniowie szkół gimnazjalnych, średnich i  studenci ale także  osoby dojrzale- mlode duchem. Do tej pory zostało zrealizowanych 35 spektakli, z których większość jest na stałe wpisana jest do repertuaru. Teatr od początku swojej działalności prowadzi całoroczne, bezpłatne dla uczestników warsztaty za zakresu edukacji teatralnej. W ciągu 14 lat swojej działalności przygotował do dalszej edukacji artystycznej ponad 120 osób. Aktualnie w zespole jest ponad 30 aktorów na różnym poziomie warsztatowym. Odrębność  twórcza Teatru Ecce Homo zostaje zauważana i wielokrotnie potwierdzana nagrodami, wyróżnieniami i zaproszeniami na liczące się w kraju festiwale sztuki. Przez 10 lat siedzibą teatru były Państwowe Szkoły Sztuk Plastycznych. Od maja 2007 roku Teatr przeniósł się do Bazy Zbożowej, gdzie w starej spawalni samochodowej powstala pierwsza wymarzona sala teatralna. Teatr „Ecce Homo” jest inicjatorem Przeglądu Teatrów Alternatywnych odbywającego się w Kielcach, w ramach którego prezentowane są teatry alternatywne z całej Polski.

http://www.eccehomo.pl/


Fundacja Kultury Wici [pokój 8, 9]

Fundacja zajmuje się rozwojem kultury współczesnej, interaktywną edukacją kulturalną, rozwojem i promocją regionu świętokrzyskiego

Tworzą projekty kulturalne i artystyczne jak np. Festiwal Sztuki Otwartej – Firmament oraz scenariusze działań edukacyjnych: Otwarty Warsztat, prowadzą działalność impresaryjną, informacyjną oraz dokumentacyjną: bezpłatny miesięcznik kulturalny Wici.Info, portal internetowy Wici.
Priorytety
-rozwój kultury współczesnej
-interaktywna edukacja kulturalna
-kultura on-line i nowe technologie medialne
-dziedzictwo otwarte
-rozwój i promocja regionu

Służymy
-twórcom i środowiskom kulturotwórczym
-samorządom, instytucjom i organizacjom kultury
-społeczeństwu miasta Kielce i regionu

Poprzez
-projekty kulturalne i artystyczne (Festiwal nowych mediów – Firmament, Uliczny Rytm – hiphop jam, konkursy: Kieleckie Inaczej (fotografia), Poetycka Poczta (poezja), wystawy)
-działalność impresaryjną
-działalność galeryjną – Galeria Lakiernia
-scenariusze działań edukacyjnych (Otwarty Warsztat – projekt edukacji artystycznej)
-działalność informacyjna i dokumentacyjna (bezpłatny miesięcznik kulturalny Wici.Info, portal internetowy Wici)
-multimedialne wydawnictwa promocyjne (bezpłatne kartki pocztowe, ulotki, bilety, albumy i katalogi, płyty CD i DVD)

http://www.fundacja.wici.info/


Stowarzyszenie Na Rzecz Odnowy Wsi „Odnowica” [pokój 4, 10]

Celem Stowarzyszenia jest Odnowa wsi na drodze do zrównoważonego rozwoju poprzez działania w kulturze i sztuce, edukacja dzieci i młodzieży przy użyciu nowoczesnych programów, ochrona krajobrazu poprzez wprowadzanie nowych organicznych form jego zagospodarowania, ze szczególnym uwzględnieniem otulin Parków Narodowych i Krajobrazowych, odnowa kultury duchowej wsi i jej kulturowego dziedzictwa, wykorzystanie tych wartości dla przyszłego rozwoju, profilaktyka i działania resocjalizacyjne adresowane do środowisk zagrożonych kulturowo, ekologicznie i społecznie, promocja szeroko rozumianej kultury źródeł, integracja środowisk reprezentujących różne interesy grupowe realizowana poprzez seminaria i szkolenia o charakterze naukowym i kulturalnym.

http://www.odnowica.neostrada.pl/


Stowarzyszenie „Pro Arte”

Jest to projekt dla sztuki alternatywnej powołany prze stowarzyszenie „Pro Arte” Organizują Festiwal Kultury Niezależnej „CK Alternatiff”, wernisaże takiej jak np.: Galeria Aktu Calvato. Pod swoim skrzydłem mają między innymi zespoły: Organizm, Dr Fleischman, Formację „Śmielej”, Nacht und nebel, Menomini.

http://www.alternator.pl/


CKF [pokój 2, 3]

Organizacja zrzeszająca amatorów kochających fotografie. Ludzi którzy chcą uczyć się i rozwijać swoje umiejętności w tym kierunku. Spotykają się aby dzielić się swoimi doświadczeniami, podziwiać twórczość najlepszych oraz razem pracować. Ich twórczość możemy oglądać na organizowanych przez nich wernisażach oraz spotkaniach które odbywają się dwa razy w tygodniu.

http://www.ckf.prv.pl/


Mafia

Kielecki zespół rockowy powstały w 1992 roku. Początkowo grywał covery znanych rockowych piosenek, ale już w 1993 r. jego „Krótka piosenka o….” stała się hymnem na festiwalu Jarocin 93′. W 1994 roku Mafia wydała płytę „Gabinety”, a piosenki „Ja” i „Noce całe” wprowadziły grupę do czołówki polskich zespołów rockowych. Po odejściu w 1997 roku Piaska, zespół zaangażował jako wokalistę Andrzeja Majewskiego, z którym do dziś gra udane koncerty. Najbardziej znane albumy Mafii to: „FM”, „Gabinety”, „99″.

http://www.mafia.kielce.pl/


Włodek Kiniorski

Włodzimierz Kiniorski, znany także jako KINIOR – to człowiek orkiestra, zjawisko, wielka osobowość. Jego muzyczne korzenie to jazz. który do tej pory jest silnym elementem jego muzyki. Szybko zyskał uznanie w kraju wśród muzyków, publiczności i krytyków. Ci ostatni nie szczędzili mu nagród na festiwalach jazzowych w Polsce i poza granicami kraju. Do freejazzowych korzeni doszła fascynacja muzyką etniczną, elektroniczną oraz współczesną. Malowniczość jego muzyki powoduje, że kompozycje Kiniorskiego pasują jako tła muzyczne w spektaklach teatralnych.
Za sprawą swojej konsekwencji twórczej szersza publiczność bardziej zna go jako muzyka takich formacji jak: Tiebreak, Graal, Young Power, Izrael czy Brygada Kryzys niż z jego solowych dokonań. Kiniorski – to nazwisko znajdziemy na okładkach wielu płyt za sprawą współpracy ze Stanisławem Sojką, Grzegorzem Ciechowskim, czy takimi zespołami jak Daab, Trebunie Tutki czy Twinkle Brothers. I tu chyba można szukać klucza do jego twórczości. Kinior bardziej funkcjonuje jako zjawisko niż jako uznany muzyk. Jego twórczość ma ten stały element, który charakteryzuje największych muzyków z Milesem Davisem na czele – muzyka to zderzenie osobowości, dialog artystyczny, szukanie nowych fascynacji podczas współpracy z młodymi muzykami a nie stemplowanie płyt mniej lub bardziej znanym nazwiskiem.
Inicjator powstania w Bazie Zbożowej Klubu pod nazwą Kotłownia.Pomieszczenia remontowe od połowy października

http://www.kinior.com/


Marek Cecuła

Marek Cecuła , jest jednym z najciekawszych polskich ceramików pracujących za granicą. Po studiach i pracy w Izraelu i Brazylii przenosi się w roku 1976 do USA, gdzie najpierw w Waszyngtonie , a potem w Nowym Jorku zakłada pracownie ceramiki artystycznej. W roku 1983 organizuje w nowojorskiej Parsons School of Design wydział ceramiki, który prowadzi do dzisiaj.
Marek Cecuła należy do twórców związanych z nurtem Odrodzenia Rzemiosła (Craft Revival), który w USA w ostatnich latach przeciwstawił się skomercjalizowanej produkcji masowej. Twórczości Cecuły towarzyszą różne stylistyki – od fascynacji tradycyjną porcelaną japońską, przez inspirację Bauhausem i radziecką awangardą do dekonstrukcji. W najważniejszej dla Cecuły do niedawna porcelanie stołowej istotna była też atmosfera rytuału, jakim może być spożywanie posiłku czy picie herbaty. W ostatnich latach artysta odchodzi jednak od „architektury stołu” w stronę prac o bardziej konceptualnym charakterze, mającym zarazem związek z ludzką egzystencją. Są to prace z serii Higiena i Skatologia. W ostatnich latach artysta nawiązał współpracę z polskim przemysłem ceramicznym (zakłady w Wałbrzychu i Ćmielowie).
W 2005r. założył w rodzinnych Kielcach pracownię ceramiczną.
To jest świetne miejsce do pracy, tu można zrobić coś fajnego, a czas płynie wolniej niż w Nowym Jorku – mówi o rodzinnych Kielcach Marek Cecuła, światowej sławy artysta ceramik, który otworzył przy ulicy Leśnej swoją pracownię designerską. Niepowtarzalna ceramika z Kielc wkrótce zostanie pokazana w Londynie i Tokio.

- Chcemy pokazać światu, że polskie wzornictwo nadąża za światowymi trendami – mówi Cecuła. Niedawno, razem z grupą przyjaciół artystów, zdecydował się wrócić ze Stanów Zjednoczonych do rodzinnych Kielc, aby tu tworzyć i pracować. Dzięki nowoczesnej technice jesteśmy w stałym kontakcie ze światem i możemy być na bieżąco – podkreśla artysta.

Polska ceramika użytkowa szykuje się do zdobycia światowych rynków, a ponieważ wiadomo, że lepiej działać w grupie, Cecuła zaprosił do współpracy katowickich projektantów lamp oraz warszawską firmę produkującą dywany. Za dwa tygodnie wspólnie zaprezentują się w Londynie na prestiżowych targach „100% Design”.

http://www.marekcecula.com/


Pulsator

Stowarzyszenie Działań Kulturotwórczych „Pulsator” (działające od września 2008 r. w Kielcach), to organizacja skupiającą osoby z województwa świętokrzyskiego zainteresowane tworzeniem i wspieraniem działań artystycznych z wielu dziedzin sztuki: fotografii, literatury, filmu, teatru, sztuk plastycznych. Sądzimy, że rozwój nowoczesnego społeczeństwa, grupy formalnej i nieformalnej, każdej jednostki, w obszarze kultury jest możliwy dzięki szerokiemu i nieskrępowanemu dostępowi do niej. Dzięki swobodnej kreacji przestrzeni artystycznej, świadomemu korzystaniu z praw i przywilejów w społeczeństwie obywatelskim.